Morze Bałtyckie to idealny kierunek na wakacje pełne wrażeń i niezapomnianych chwil, to piaszczyste plaże, szum fal, słońce chowające się za horyzontem… , miejsce doskonałe na relaks i odskocznię od życia codziennego.

Polskie plaże nad Bałtykiem uznawane są za najpiękniejsze na świecie, a Polskie wybrzeże to całe mnóstwo wspaniałych miejsc, majestatyczne wydmy i nadmorskie jeziora. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i każde ma coś do zaoferowania dla swoich gości.

Mielenko, k/Mielno to niewielka miejscowość nadmorska na Wybrzeżu Słowińskim. Cisza, spokój, plaża położona z dala od tłumów oraz atrakcje przyrodnicze stanowią największe atuty tej miejscowości. Mielenko ma korzystne położenie ze względu na bliskie sąsiedztwo nadmorskiego kurortu jakim jest Mielno (2,5km) oraz mniejszych, urokliwych miejscowości do których wiedzie piękna szeroka aleja w lesie ciągnąca się od Mielna przez Mielenko, Chłopy, Sarbinowo aż do Gąsek – jest to raj dla ludzi lubiących spacery czy jazdę na rowerze. Więcej informacji na temat szlaków rowerowych oraz pieszych w tej okolicy znajduje się tutaj http://www.archiwum.mielno.pl/strona/wyswietl/45/szlaki-rowerowe-oraz-piesze

W bliskiej lub nieco dalszej odległości od Mielenka znajduje sporo ciekawych miejsc wartych uwagi ze względu swoje położenie, historię, czy oferowane atrakcje. Nie sposób je wszystkie wyszczególnić jednak na naszej stronie postaramy się zaprezentować te, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę.

Koszalin, położony jest w odległości 14 km od Mielenka. Do miasta, w trakcie sezonu można dostać się nie tylko autem, ale również szlakiem rowerowym, szynobusem z Mielna oraz przeprawą wodną-statkiem „KOSZAŁEK” z przystani Mielno/Unieście. Latem kursuje także autobus MZK linii nr 1 i liczne busy.

Koszalin jest miastem z wieloma atrakcjami i z ciekawymi miejscami. Do najbardziej popularnych należą:

  • PARK WODNY,
  • PARK LINOWY,
  • GÓRA CHEŁMSKA z wieżą widokową,
  • AMFITEATR a w nim coroczny FESTIWAL KABARETU KOSZALIN – w tym roku termin znanego w całej Polsce kabaretonu przypada na dzień 23.07.2016 godz. 19.45,
  • MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO przy ZORD Koszalin,
  • WIOSKA INDIAŃSKI ŚWIAT, MOTOPARK, WODNA DOLINA, SPORTOWA DOLINA, SQUASH, KRĘGIELNIA, KINA,
  • liczne miejskie ścieżki rowerowe,

Kołobrzeg to znane uzdrowisko położone 35km od Mielenka, wśród atrakcji będących atutem tego miasta są: LATARNIA MORSKA, MOLO, MUZEUM ORĘŻA POLSKIEGO, CENTRUM ATRAKCJI WOJSKOWYCH-BASTION, REJSY PO MORZU STATKAMI „PIRAT” czy „VIKING”, które są usytuowane przy Latarni Morskiej.

Unieście jest oddalone od Lazurowego Brzegu zaledwie o 5 km. Znajduje się tutaj Przystań Rybacka, gdzie można kupić ryby prosto z morza oraz skosztować świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty śledzie i inne ryby. Stacjonują tu łodzie rybackie a turyści z zainteresowaniem przyglądają się pracy rybaków na łodziach i w sieciarniach.

Latarnia Morska w Gąskach to budowla o wysokości 50,2m, wybudowana pod koniec XIX wieku. Na szczyt latarni prowadzi 190 krętych schodów a z tarasu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, u podstawy wieży znajduje się dom latarnika i liczne kramy z pamiątkami.

Ogrody tematyczne Hortulus – Dobrzyca położone ok. 20km od Mielenka, są jedynymi w Polsce tematycznymi ogrodami udostępnionymi do zwiedzania. Ich powierzchnia zajmuje ok. 5 hektarów czystej sztuki ogrodniczej. Ogrody podzielone są stylami: m.in. ogród japoński, francuski, skalny, ogrody w stylu angielskim i wiele innych. Szczególnej uwagi wymaga Ogród Hortulus Spectabilis, znajduje się tam największy na świecie labirynt oraz 20 metrowa wieża widokowa. Nie tylko dorośli znajdą tu coś dla siebie, również dla dzieci przewidziano dużo atrakcji (m.in. plac zabaw, Baba Jaga z Piernikową Chatą oraz Hortulus z Hortulaną).

Mamy nadzieje, że przedstawione przez nas propozycje, pozwolą Państwu urozmaicić wyczekiwany urlop i dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń podczas pobytu nad Morzem Bałtyckim w naszym ośrodku Lazurowy Brzeg.