phone506 630 283
Rezerwuj

Blog

Jaki powinien być urlop idealny?

Data dodania: 11.08.2016 | Autor: admin

[:pl]Co zrobić, aby upragniony wyjazd nie okazał się totalną klapą i drogą przez mękę? O czym nie powinniśmy zapominać, szykując się do wakacyjnej podróży? Podpowiemy, o czym absolutnie nie wolno zapomnieć.

Zdecydowanie wpływ na jakość urlopowego wyjazdu ma wiele czynników: przede wszystkim dobrze dobrana grupa, korzystna pogoda oraz lokalizacja i klimat miejsca, które wybieramy na czas pobytu. Podróż najlepiej jest zaplanować w przód, zarezerwować hotel lub pensjonat oraz przygotować listę niezbędnych do zabrania rzeczy. Pamiętajmy, aby na naszej liście znalazły się rzeczy nie tylko te oczywiste, jak ubrania, kosmetyki czy przewalutowane pieniądze, ale również takie, które okażą się niezbędne w awaryjnych sytuacjach. Czasem mogą się okazać się ratunkiem w nagłych sytuacjach. Przedstawiamy wam listę kilku takich niezbędnych przedmiotów.

Środki zapobiegające ukąszeniu owadów – komarów i kleszczy

Jeśli zamieszkujesz w dużej aglomeracji miejskiej, ataki owadów nie są dla Ciebie dużym zagrożeniem. Dlatego podczas urlopowego pobytu w górach nad jeziorem czy morzem może nie słabo Cie zaskoczyć i uprzykrzyć czas wolny. Najlepiej jest zakupić dobry, sprawdzony lub polecony przez znajomych spray odstraszający owady dzięki czemu unikniesz nieprzyjemnych użądleń, nie zapomnij również zabrać środka łagodzącego skutki ukąszeń jeśli już do nich dojdzie. Ważną rzeczą jest aby przed jakimkolwiek wyjazdem przeprowadzić testy alergiczne w poradni, bowiem może okazać się, że na ukąszenie niektórych owadów występuję silny odczyn alergiczny lub nawet wstrząs anafilaktyczny, który może być bardzo niebezpieczny.Warto również poznać podstawowe zasady pierwszej pomocy w przypadku pojawienia się odczynu alergicznego oraz zasady usuwania kleszczy czy żądeł.

Plastry, opatrunki

W sytuacji gdy spędzamy urlop w sposób aktywny, łatwo jest o różnego rodzaj skaleczenia, otarcia czy nadwyrężenia.Dużym problemem, zwłaszcza podczas wyjazdów na których planujemy dużo chodzić będą niewygodne lub nowe buty, które mogą być przyczyną nieprzyjemnych otarć i pęcherzy. Warto zapakować ze sobą zestaw różnych rozmiarów plastrów lubi kupić jeden uniwersalny do przycinania samodzielnie według pożądanych rozmiarów. Trzeba również pamiętać o zabraniu środków dezynfekujących, najlepszy w tym przypadku może okazać się środek dostępny w aptekach o nazwie oscenisept ze względu na dużo lepszą skuteczność niż woda utleniona. Wyjazdowym ”must have” jest również kolekcja bandaży- elastyczny i dziany, oraz specyfik na stłuczenia- czyli popularny altacet lub jego odpowiedniki.

Ochrona przed słońcem

Wyjeżdżając, zwłaszcza nad wodę i planując kąpiele słoneczne zazwyczaj pamiętamy o filtrach przeciwsłonecznych i olejkach do opalania, często zapominamy jednak o środkach łagodzących oparzenia słoneczne i przynoszących ulgę opalonej skórze. Należy pamiętać, iż w górach, nad wodą, a nawet w trakcie zwykłego spaceru po mieście jest bardzo łatwo o groźne oparzenia słoneczne, dlatego należy smarować ciało kremami z filtrami ochronnymi przed promieniami UV . Należy pamiętać, że ochrona przed słońcem to nie tylko kremy i olejki, ale także nakrycia głowy czy lekkie zwiewne, uszyte z naturalnych tkanin koszule, które zakryją ewentualne znamiona, blizny czy pieprzyki przed działaniem słońca.

Ochrona przed deszczem

Mimo, iż zabranie kurtki przeciwdeszczowej czy parasola jest oczywiste, to często w trakcie szału pakowania przed wyjazdem o nich zapomnimy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są dostępne na”każdym rogu” w miejscowościach letniskowych foliowe płaszcze przeciwdeszczowe, tanie i nie zajmują dużo miejsca, co pozwala zabrać je ze sobą nawet w kieszeni czy torebce. Świetnym rozwiązaniem są kurtki typu softshell, które ochronią Cię przed deszczem oraz przed wiatrem. Jeśli planujecie pobyt na polu namiotowym, dobrym pomysłem będzie zabranie kaloszy, które pozwolą na swobodne poruszanie się po campingu w przypadku, gdy spadnie deszcz.

Podstawowe leki

Rzeczą niezbędną na wyjeździe jest apteczka z lekami codziennego użytku. Jeśli przyjmujesz jakieś leki na choroby przewlekłe nie wolno ci o nich zapominać. Zwróć również uwagę, czy zawartość opakowania twoich leków jest wystarczająca, i czy nie będzie Ci potrzebna nowa recepta. Pod ręką powinieneś mieć także leki przeciwbólowe. Idealnym środkiem będzie taki, który jednocześnie będzie przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Często nagły silny ból jest w stanie popsuć dobry humor i zmusić do zmiany planów, powinieneś więc wybrać lek, który zadziała szybko. Najszybciej działają lekki przyjmowane w postaci płynnej, saszetki rozpuszczalne w wodzie lub płynne kapsułki.

W podręcznej apteczce podróżnej powinien również znaleźć się także środek przeciwbiegunkowy oraz łagodzący objawy choroby lokomocyjnej.

Wakacyjny wypad trwa bardzo krótko, szkoda więc marnować go na problemy, którym można zapobiec zawartością walizki lub apteczki. W podróżnej torbie zawsze powinien się znaleźć standardowy zestaw środków, które szybko pomogą uporać się z kłopotliwymi dolegliwościami.[:]